Odborná diskuze ANIMAL EYE – Nadace Krása pomoci HLAVOU PROTI ZDI

Podvodný prodej psů je primárně spotřebitelským problémem a právě zkušenosti s bojem se „šmejdy“ jasně ukazují, že důsledný postup podle spotřebitelského práva může být v praxi úspěšný. Poškození ale na tyto nástroje často zapomínají. Česká obchodní inspekce (ČOI) řešila v rámci mimosoudního řešení spotřebitelských sporů dosud pouze jediný případ podvodného prodeje psů. A co je alarmující – ČOI neeviduje od roku 2012 žádnou stížnost spotřebitele vůči podnikateli, která by se týkala internetové inzerce nebo kontroly činnosti překupníka či množitele!

Nelegální obchod a počet podvodných praktik na Internetu přitom stále stoupá. Zatímco v případě prodeje domácích zvířat představuje online prostředí trvale dominantní prodejní kanál, v případě „šmejdů“ se jedná o změnu obchodní taktiky.

Nejenom o těchto otázkách byla řeč na na naší první moderované diskuzi HLAVOU PROTI ZDI, kterou jsme pořádali v partnerství s Nadace Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci.

Děkujeme všem našim partnerům – DOGTOWNAnnonceCODEXIS ACADEMIAŽivot 90Spolek Hurá na Výlet, Liga na ochranu zvířat ČRSvoboda zvířatPrávní prostor, HlídacíPes.orgPsí magazínPsí kusy a Policista.cz a při příští diskuzi se těšíme zase na viděnou!

 

                                                                                                                                                     

© Veronika Rysková