Nominujte své čtyřnohé hrdiny do ankety Statečné psí srdce 2023!

Naše organizace ANIMAL EYE, z.s., ve spolupráci se záchranářským magazínem Rescue report vyhlašuje 14. ročník ankety Statečné psí srdce. V ní jsou oceňováni profesionální i laičtí psi, kteří v uplynulém roce zachránili nebo pomohli zachránit lidský život, a dále psi, kteří pomáhají při záchraně či ochraně lidského života dlouhodobě, a to v tradičních kategoriích

  • Záchranný čin služebních a záchranářských psů
  • Záchranný čin neslužebních psů – laiků
  • Spící srdce (ocenění In memoriam)
  • Pomáhající srdce (ocenění dlouhodobě pomáhajícího psa)
  • Cena hlavního partnera

Záštitu nad letošním ročníkem ankety převzal generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky genpor. Ing. Vladimír Vlček, Ph.D., MBA.

Nominace výjimečných hrdinských činů je možné zasílat až do 15. března 2024 na e-mailovou adresu nominace@statecnepsisrdce.cz. Odborná porota poté vybere vítěze a odmění je na slavnostním ceremoniálu, který se uskuteční v dubnu v Praze. Vítěz kategorie ‚Záchranný čin neslužebních psů – laiků‘ automaticky postupuje do nominace Zlatého záchranářského kříže – prestižního ocenění, které oceněným předává na Pražském hradě prezident České republiky.

Odbornými partnery ankety jsou Odbor služební kynologie a hipologie Policie České republiky, Hasičský záchranný sbor České republiky, Horská služba České republiky, Svaz záchranných brigád kynologů České republiky a Centrum výcviku psů Helppes.

Mediálními partnery Statečného psího srdce jsou Týdeník Policie, česko-slovenský záchranářský časopis Rescue Report a kynologický portál eCanis.

Příběhy vítězných hrdinů minulých ročníků lze nalézt na webových stránkách ankety www.statecnepsisrdce.cz.