Pozvánka na křest ojedinělé knižní prvotiny PES MEZI PARAGRAFY

Také vám už dlouho v českých knihkupectvích chyběla skvěle zpracovaná kniha, která by se na odborné úrovni a i v nejmenších detailech zaobírala právem a tzv. paragrafy v souvislosti s naší milovanou kynologií a pomohla vám zorientovat se blíže v tom „co se stane, když můj pes vyvede to, či ono“? Těm dobám právě odzvonilo a vy už zanedlouho budete mít možnost si tuto novinku pořídit!

Nakladatelství Havlíček Brain Team přichází na knižní trh s jedinečnou publikací, která odpovídá na drtivou většinu otázek týkajících se soužití psa a „jeho“ člověka, ale i ostatních lidí a psů. 

Do autorského týmu patří řada odborníků v čele s předsedkyní naší neziskové organizace JUDr. et PhDr. Zuzanou Rennerovou a naším spolupracovníkem – soudcem Mgr. Pavlem Punčochářem, který je vedoucím odborného kolektivu, což zaručuje relevantnost veškerých informací v souladu s českým právním řádem.

Možná by se mohlo někomu zdát, že na mnohdy „nesrozumitelný“ jazyk našich právnických špiček nebude běžný majitel psa vůbec stačit a moc si tedy nepočte. Ale chyba lávky! Celá kniha je napsaná nejen velmi zajímavě a čtivě, ale hlavně běžným způsobem tak, aby byla přínosem a zdrojem informací nejen pro další právníky, ale i pro širokou zájmovou psí i nepsí veřejnost. A právě to z ní dělá publikaci, která by rozhodně neměla chybět v knihovničce žádného z nás.

Obsah tvoří zejména následující kapitoly a témata:

 • Pojem psa v právu
 • Vlastnictví, koupě a prodej
 • Odpovědnost za škody způsobené psem a na psu
 • Vodicí a asistenční psi
 • Pes v obci a ve městě
 • Legislativní pojetí množíren psů
 • Ochrana psa proti týrání
 • Prolínání práva a štěpená odpovědnost
 • Veterinární právo a pes
 • Pes a trestní právo
 • Pes v soudní judikatuře
 • Pes jako právní fenomén

Čtenáři jistě ocení rovněž ryze praktické rady a odpovědi na otázky související s právní legislativou v České republice, jako jsou například vlastnictví psa a vše, co k tomu patří (náležitosti kupní smlouvy, místní poplatky, evidence, očkování…); co a jak je třeba řešit, když pes způsobí okolí nějakou škodu (zničí cizí majetek, kolize s cyklistou, napadne jiného psa nebo dokonce člověka a ublíží jim…) nebo zase naopak když on sám se stane obětí někoho dalšího (autonehoda, úmyslné ublížení cizí osobou, terčem pro myslivce…). Neméně důležitá je problematika psích útulků a ochrana psů proti týrání, ale také veškerá agenda a povinnosti týkající se zájmového chovu psů (práva a povinnosti chovatele, povinné označování štěňat, průkazy původu, převoz psů v rámci EU i mimo ni, regulace obchodu se zvířaty…). A to všechno je jen výběr z témat a okruhů, které v jednotlivých kapitolách najdete. Ve skutečnosti je však „záběr“ a pokrytí celé problematiky daleko obsáhlejší.

Kolektiv autorů je přesvědčený, že majitelé psů přivítají také bohatou soudní judikaturu s výběrem těch nejzajímavějších (a mnohdy i nejneuvěřitelnějších) konkrétních případů z praxe včetně následných rozhodnutí soudu. Publikace je doplněna bohatým obrazovým materiálem.

eCanis.cz – 17.4.2024


Kniha je k zakoupení v nakladatelství Havlíček Brain Team a knihkupectvích Aleš Čeněk, Kosmas, Luxor, Knihcentrum.cz, Levné-knížky.cz a Knihkupectví Daniela.