Spuštění evropské iniciativy EU PAAG CZ

Každý den se v internetových inzerátech v Evropě objeví nabídka na 270 tisíc psů a 68 tisíc koček. Většina prodejů domácích mazlíků v rámci EU se přitom uskutečňuje v anonymním online prostředí, které není nijak regulováno. Nelegální obchod a propracované systémy množíren i distribučních sítí představují pro většinu členských států velký problém. Z tohoto důvodu začala EU Dog & Cat Alliance postupně zavádět v jednotlivých evropských zemích pracovní skupiny EU PAAG (EU Pet Advertising Advisory Group), které monitorují podezřelé inzeráty vedoucí k nelegálnímu prodeji psů a koček a ve spolupráci s veřejnou správou a provozovateli inzertních portálů nastavují pravidla inzerce zvířat.

Naše nezisková organizace ANIMAL EYE jako člen Aliance má tu čest zastřešovat iniciativu EU PAAG v České republice a rozvinout již probíhající spolupráci s inzertním webem Annonce, který začal na jaře 2016 jako první komerční subjekt v Česku blokovat pochybné nabídky množitelů a překupníků psů.

Máme vekou radost, že iniciativa EU PAAG CZ se těší podpoře napříč politickým spektrem. Děkujeme za podporu především RNDr. Pavlu Pocovi, místopředsedovi Výboru EP pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin, a Ing. Ditě Charanzové, místopředsedkyni Výboru EP pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele, kteří spolu s námi oznámili spuštění iniciativy EU PAAG CZ na tiskovém brífinku a poskytli nám odbornou záštitu, a dále Mgr. Evě Decroix z ODS a p. Lukáši Blažejovi z České pirátské strany.

 

Tisková zpráva k EU PAAG CZ ke stažení zde.